Return to site

مسابقات اسکرچ

برنامه نویسی اسکرچ چیست؟

در توالی بلوک‌ها، Scratchers می‌توانند دستورالعمل‌هایی مسابقات اسکرچ «آن کاراکتر را روی صفحه حرکت دهید» یا «دو عدد را با هم جمع کنید» به رایانه بدهد.

Scratch دارای ویژگی های مهم بسیاری از زبان های برنامه نویسی است، مانند حلقه ها (بلوک های تکراری) و شرطی ها (بلوک های if-then). با این ویژگی‌ها، Scratchers می‌تواند الگوریتم‌ها یا دستورالعمل‌هایی را برای تکمیل وظایف خاص ایجاد کند. دانشمندان کامپیوتر می گویند Scratch یک زبان برنامه نویسی مسابقات اسکرچ کامل تورینگ است، به این معنی که می تواند تمام عملکردهای اساسی که الگوریتم ها را تشکیل می دهند را انجام دهد.

برخی از مردم نگران این هستند که چون شما بلوک‌ها را به جای تایپ متن در Scratch به هم می‌چسبانید، این یک زبان برنامه‌نویسی واقعی نیست. اما تایپ متن برای برنامه نویسی الزامی نیست. قبل از اواسط دهه 80، بیشتر برنامه نویسان برنامه های خود را با استفاده از سوراخ هایی روی کارت های پانچ فیزیکی می نوشتند و ذخیره می کردند. در حال حاضر، بسیاری از زبان های برنامه نویسی با متن نوشته و ذخیره می شوند، اما نه همه. به مسابقات اسکرچ عنوان مثال، مهندسانی که از زبان برنامه نویسی Labview استفاده می کنند، برنامه هایی را با اتصال گره های گرافیکی ایجاد می کنند.

زبان برنامه نویسی اسکرج

اسکرچ یکی از صدها زبان برنامه نویسی در جهان است. من با کریس گاریتی، یک توسعه دهنده در تیم اسکرچ صحبت کردم که پروژه های فعلی او شامل بخش جلویی وب سایت Scratch، ScratchJr و محلی سازی است. او در حرفه خود از زبان های برنامه نویسی زیادی استفاده کرده است. اخیراً او بیشتر در جاوا اسکریپت، روبی، پایتون و البته اسکرچ کار کرده است.

او با چندین زبان کار می کند، زیرا، همانطور که می گوید، "زبان های مختلف چیزهای خاصی را راحت تر از دیگران می کنند." به عنوان مثال، جاوا اسکریپت برای ساخت وب‌سایت‌ها در مرورگر مسابقات اسکرچ وب خوب است، در حالی که برخی از زبان‌های دیگر برای برنامه‌هایی که باید قبل از اجرا زیاد بررسی شوند، مانند سیستم‌های کنترل اتومبیل، بهتر هستند. Scratch تا حدی برای ساخت بازی ها و انیمیشن ها مفید است زیرا به شما امکان می مسابقات اسکرچ دهد تصاویر را به صورت sprites جابجا کنید نه اینکه از شما بخواهد رنگ هر پیکسل را جداگانه برنامه ریزی کنید.

برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان

گاهی اوقات، وقتی مردم می گویند Scratch یک زبان برنامه نویسی "واقعی" نیست، به این معنی است که این یک زبان برنامه نویسی حرفه ای برای ایجاد برنامه ها و نرم افزارهای حرفه ای نیست. این درست است، اما من فکر نمی‌کنم که از مشروعیت پروژه‌هایی که جوانان با آن ایجاد می‌کنند، کم کند. Scratchers از Scratch برای ایجاد پروژه هایی استفاده می کنند که بسیار واقعی هستند - آنها به علایق و هویت های دنیای واقعی خود متصل می شوند، در مورد مسائل دنیای واقعی بحث می کنند و نیازهای دنیای واقعی را برطرف می کنند. و از طریق انجمن آنلاین Scratch، آنها مسابقات اسکرچ می توانند ساخته های خود را با مخاطبان میلیون ها کاربر فعال به اشتراک بگذارند.

مسابقات اسکرچ

s از Scratch برای ایجاد پروژه هایی استفاده آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان می کنند که بسیار واقعی هستند، مانند این پروژه در مورد هویت جنسیتی توسط ipzy.

Scratch در نهایت ابزاری برای ایجاد و اشتراک گذاری مطالب است

پس از مدتی کار با Scratch، بسیاری از Scratchers متوجه می شوند که مسابقات اسکرچ می خواهند به استفاده از Scratch حتی همانطور که از زبان های برنامه نویسی دیگر استفاده می کنند، ادامه دهند.

کوری هادسون، یکی دیگر از مدیران تیم اسکرچ، در 9 سالگی شروع به استفاده از اسکرچ کرد. اکنون که دانشجوی سال دوم کالج است و در رشته علوم کامپیوتر تحصیل می کند، با دانش آموز در زمینه فناوری، هنر و رسانه، با چندین زبان برنامه نویسی مختلف کار می کند و به توسعه زبان برنامه نویسی کمک کرده است. پسوندها را خراش دهید. آن‌ها هنوز با اسکرچ خلق می‌کنند زیرا، همانطور که می‌گویند، «حتی پس از یادگیری یکسری زبان‌های برنامه‌نویسی مسابقات اسکرچ دیگر، متوجه شدم که Scratch اغلب بهترین مکان برای انتقال ایده‌ها از افکار به یک چیز واقعی است».

کوری هادسون اخیراً پس از الهام گرفتن از یک دوره نجومی که ترم گذشته گذرانده بود، پروژه ای به نام ستاره ها را به اشتراک گذاشت.

من همچنان عاشق ساختن پروژه با Scratch هستم. برای کوری، لیندا، و من و بسیاری دیگر از Scratchers قدیمی، Scratch اکنون یک ابزار در کمربند ابزار ما است که می‌توانیم از آن برای ساخت پروژه‌های جالب استفاده کنیم. از آنجایی که Scratch برای اتصال به بسیاری از علایق و داشتن امکانات بسیار Scratch competitions طراحی شده است، ما تا سال ها پروژه های جدید را ساخته ایم و خواهیم داشت.